ست سرم اچ دی HD سر سوزن دار اصلی

تضمین بی قید و شرط اصالت و کیفیت کالا

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
13,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

ست سرم برند HD وسیله ای برای تزریق دارو ها و مایعات تجویز شده توسط پزشک،به ورید بیمار است. به دلیل اینکه این تزریق بسیار سریع و آسان انجام میشود و مایع را مستقیم به داخل خون هدایت می کند دارای اثرپذیری بسیار بالا می باشد.

مشخصات ست سرم اچ دی HD

از ست سرم اچ دی hd برای تزریق وریدی استفاده می‌شود. به کمک این محصول پزشکی می‌توان داروهایی که برای مدت طولانی تجویز می‌شوند را در بازه‌های زمانی مختلف تزریق کرد. این بازه‌ها به تجویز پزشک معالجه‌کننده باز می‌گردد. ممکن است تزریقی با ست سرم hd در ۱۵ دقیقه و در بعضی موارد تا ساعت‌ها زمان ببرد. این نوع تزریق شبیه به تزریق زیر جلدی و عضلانی نیست.

ست سرم اچ دی چیست؟

ست سرم hd  دارای یک محفظه است که داروهای تزریقی در آن قرار می‌گیرد. برای اینکه این مایعات تزریقی وارد بدن انسان بشود باید از طریق انژیوکت و یا اسکالپ این مورد صورت گیرد. برای اینکه بتوان ست سرم اچ دی را استریل کرد، باید از گاز اتیلن اکساید استفاده شود. توجه داشته باشید که اگر بیشتر از ۳ میلی لیتر مایع بواسطه ست سرم اچ دی hd به بدن افراد تزریق شود، مشکلاتی در بافت محل تزریق، نارسایی قلبی و بالا رفتن فشار خون رخ خواهد داد.

این وسیله پزشکی پرکاربرد به صورت کارتنی به فروش می‌رسد. ست سرم اچ دی با گاز اتیلن اکساید استریل می‌شود و در بسته‌های ۲۵ عددی و کارتن ۵۰۰ عددی موجود است.

ویژگی‌های ست سرم اچ دی HD 

ست سرم دارای ویژگی‌هایی است که در ادامه به صورت مختصر به آنها می‌پردازیم:

 • دارای یک فلش بک است که از جنس لاتکس تولید می‌شود.
 • میزان جریان تزریق با یک شیر یا قلتک قابل کنترل است و می‌توان به وسیله همین بخش تزریق را به صورت کامل متوقف کرد.
 • ست سرم اچ دی HD کاملا یک بار مصرف است.
 • تب زا نیست.
 • سایز سوزن آن برابر با ۰/۸ در ۳۸ میلی‌متر است.
 • طول شلنگ ست سرم با ۱۵۰ سانتی‌متر برابر است تا بتوان به راحتی آن را جا به جا کرد.
 • قطر فیلتر هوا این محصول با ۰٫۵µM برابر است.

اجزای تشکیل‌دهنده ست سرم اچ دی HD

در تولید این نوع از ست سرم از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. ویژگی‌ها و همچنین مشخصات این وسیله پزشکی با استانداردهای موجود در پزشکی مطابقت دارد. ست سرم اچ دی HD غیر تب‌زا، یکبار مصرف و غیر سمی است. اجزای ست سرم اچ دی از بخش های زیر تشکیل شده است:

 • سر سوزن با محافظ
 • شلنگ پلاستیکی شفاف
 • محفظه چکه‌ کن
 • غلطک تنظیم سرعت تزریق
 • فیلتر برای مایعات
 • یک کانکتور سوزن لوئرلاک

این وسیله پزشکی دارای اتاقک قطره و یا چکه شفاف است. این بخش از ست سرم اچ دی این امکان را به پرستاران می‌دهد تا از آماده به استفاده بودن سرم آگاهی پیدا کنند. کافیست پس از اتصال ست به بیمار، قطرات را مشاهده کنند.

محفظۀ ست سرم اچ دی hd درست در زیر کیسه آن قرار دارد؛ داخل این محفظه محلول حاوی دارو قابل مشاهده است. این محلول از کیسه به لوله سِرم ریخته می‌شود. در این بخش می‌تونیم به صورت دستی اندازه تزریق سرم را کنترل کنیم. کافیست به محفظه نگاه کنید و تعداد قطراتی که در هر دقیقه دیده می‌شود را بشمارید. برای مثال ، اگر ۲۵ قطره در مدت ۶۰ ثانیه شمرده شود، می‌توانید بگویید که سِرم با سرعت ۲۵ قطره در دقیقه یا gtt/min25 تزریق می‌شود. گاهی کافیست فقط در یک بازه محدود مانند ۱۰ و ۱۵ ثانیه تعداد قطرات را بشمارید. سپس عدد حاصل را ضرب در ۶ یا ۴ کنید.ست سرم اچ دی hd

چه مواردی باید در استفاده از این محصول رعایت شود؟

در ادامه بیشتر به آنچه باید در استفاده از ست سرم اچ دی hd توجه کنید اشاره شده است:

 • محفظه سرم: محفظۀ سرم همیشه باید تا نیمه پر باشد . در صورت پر شدن محفظه دیگر نمی‌توان سرعت تزریق را متوجه شد. زیرا قطرات دیگر قابل مشاهده نیستند. باید همواره توجه کنید که نباید محفظه خالی باشد. زیرا ممکن است هوا به گردش خون بیمار راه پیدا کند. این رخداد باعث انسداد رگ‌های خونی یا ایست قلبی بیمار شود.
 • گیره غلتکی: گیره غلتکی وسیله‌ای است که به واسطه آن میزان مایع تزریقی کنترل می‌شود. در واقع با چرخاندن آن به یک طرف می‌توانید سرعت تزریق را کاهش یا به کل قطع کنید. بالعکس وقتی گیره غلتکی را به سمت خلاف می‌چرخانید، مایعات درون ست سرم اچ دی hd با سرعت بیشتری تزریق می‌شوند. حتما توجه داشته باشید که باید با توجه به دستور پزشک و دارو سرعت تزریق را کنترل کنید. به عنوان مثال اگر در شمارش قطرات متوجه شدید که بیش از اندازه مایع وارد بدن بیمار می‌شود باید آن را تنظیم کنید. همۀ گیره های غلتکی روی لوله باید قبل از اتصال کیسه مایع سِرم به بالای لوله، بسته باشند؛ این کار تضمین می کند که هیچ هوایی وارد لوله نمی شود.
 • به دوز توجه کنید: هر دارو برای تزریق به یک میزان مشخص توسط دکتر تجویز می‌شود. یکی از وظایف بزرگ پرستاران بیمارستان، تنظیم همین میزان برای تزریق سِرم است. هم چنین در صورتی که سرعت تغییر کند، باید سرم را به صورت دوره ای تنظیم کنند تا میزان آن طبق دستور باقی بماند. سرعت مایع در هر تزریق ، سرعت تزریق سِرم یا سرعت جریان نامیده می شود.
 • از کاربرد پورت آگاه باشید: پورت(درگاه) تزریق جایی است که دارو یا مایعات (غیر از موارد موجود در کیسه سِرم فعلی) می تواند تزریق شود تا به وسیلۀ لوله ها به ورید بیمار رسانده شود. در تصویر بالا می توانیم 2 پورت را ببینیم: یکی روی خود کیسه و یکی زیر محفظۀ ست سرم اچ دی hd . معمولا یک پورت تزریق نیز نزدیک جایی است که سوزن به ورید بیمار می رود؛ که در زیر میبینیم . پورت تزریق روی کیسه فعلی، در صورتی استفاده می شود که ما بخواهیم برخی از داروها را با مایع موجود در کیسه ترکیب کنیم ؛ اگر دارو را به این پورت تزریق کنیم و سپس کیسه را برای ترکیب شدن دارو و مایع کمی بچرخانیم، بیمار هم دارو و هم مایع سِرم را به طور همزمان دریافت می کند. با این حال ، این کار تنها زمانی انجام می شود که مایع و دارو مجاز به ترکیب شدن باشند. اگر می خواهیم دارو یا نوع دومی از مایع سِرم را مستقیما تزریق کنیم به طوری که با مایعی که قبلا متصل کردیم ترکیب نشود، پس از یکی از پورت هایی که در زیر محفظۀ سرم قرار گرفته است ، استفاده می کنیم.

ست سرم اچ دی HD در کدام کشور تولید می‌شود؟

ست سرم اچ دی hd ساخت کشور چین محصول کمپانی: Jiangxi Hongda Medical Equipment Group Ltd یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی مصرفی در چین می باشد.

ست سرم اچ دی

خرید ست سرم اچ دی

شما می توانید ست سرم اچ دی را به صورت آنلاین یا حضوری از فروشگاه های تجهیزات پزشکی معتبر خریداری کنید. هنگام خرید ست سرم اچ دی به نکات زیر توجه کنید:

 • برند: برندهای مختلفی در بازار موجود است. قبل از خرید ست سرم اچ دی، تحقیقات لازم را انجام دهید و برندی را انتخاب کنید که از کیفیت و اعتبار بالایی برخوردار باشد.
 • قیمت: قیمت ست سرم اچ دی با توجه به برند، کیفیت و نوع آن متفاوت است. قبل از خرید ست سرم اچ دی، قیمت های مختلف را مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.
 • مجوزهای لازم: مطمئن شوید که ست سرم اچ دی که خریداری می کنید دارای مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...